Jarmark na Bystrém

Jarmark na Bystrém - tentokráte již počtvrté

20. listopad 2017

Předpovědi počasí nedávaly mnoho naděje a předpovídaly zimu a déšť. To se však pár dní před konáním akce naštěstí změnilo a předpověď upřesňovala - zima, bez větrů a bez deště. Všichni si oddechli a již v pátek a hlavně v sobotu 18. listopadu se to na prostranství před pohostinstvím U Toflů jen hemžilo organizátory a jejich pomocníky.

Kolem čtvrté hodiny byly zažehnuty ohně a první návštěvníci se začali trousit. Ohně, které měly sloužit k naladění té správné atmosféry zpočátlu zlobily svým štiplavým kouřem, ale to za chvíli pominulo. Návštěvníci v poměrně krátké chvíli zaplnili prostranství a rozzářené stánky lákaly svým osvětlením k nahlédnutí.

S Janou jsme samozřejmě nemohli se svou fotovýbavou chybět - přeci jen, poslední půlhodinka před zatměním vytvoří nádherně tmavomodrou oblohu a jarmark, to si nelze nechat ujít.


Trochu k pořizování fotografií - jednalo se v podstatě o noční akci, takže já měl ve výbavě pořádný stativ, svou D3X se superširokým objektivem 14-24/2,8 a univerzálem 24-70/2,8. Navíc jsem si přibalil pevný objektiv 50/1,8 pro strýčka příhodu. Nastaveno jsem měl režim A - tedy pevnou clonu a automatický čas a hlavně auto ISO. Maximální citlivost byla nastavena na 1600 ISO. Vzhledem k tomu, že se jedná o plnoformátový přístroj, nečekal jsem velký problém se šumem při velké citlivosti. Noční snímky jsou z principu desaturované - takže režim VIVID.
Jana si vzala svůj NIKON D3200 s auto ISO 800 v programu P a širokoúhlý 12-24/4. Navíc měla malý systémový blesk SB-400, protože chtěla primárně pořídit dokumentační snímky o stáncích a jejich obsahu.

Vydrželi jsme po celou dobu akce (a stálo to za to) a pořídili jsme celou řadu fotografií. Však posuďte sami.

PS: kdyby jste měli zájem o fotografie z akce - stačí se ozvat, jistě se dohodneme.